TEMAT SZKOLENIA:
KURS KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ
TOKSYNA BOTULINOWA – KURS PROWADZONY PRZEZ LEKARZA
Cel edukacyjny
Celem szkolenia jest nabycie umiejętności teoretycznych i praktycznych pozwalających na bezpieczne i zgodne z zasadami wykonywanie zabiegów medycznych ostrzykiwania Toksyną Botulinową. Umiejętności: nabycie nowych technik wykonywania zabiegów z zastosowaniem Toksyny Botulinowej w zabiegach kosmetologii estetycznej. Kompetencje społeczne: Praktyczne doradztwo i konsultacje
Część teoretyczna:
Toksyna botulinowa
Anatomia muskulatury twarzy
Okolice, w których można stosować terapię z użyciem botuliny
Podstawowe działanie botuliny
Rodzaje botuliny typu A: Botox, Azzalure ich aplikacja
Różnice w aplikacji botuliny typu A
Preparaty i dozowanie
Techniki iniekcji
zabiegowe, zalecenia przed i po zabiegu, wskazania i przeciwwskazania.
Część warsztatowa:
Toksyna botulinowa
usuwanie zmarszczek poziomych czoła,
usuwanie zmarszczek między brwiami,
usuwanie zmarszczek wokół oczu,
podnoszenie brwi.
Efekty usługi (produkty), efekty uczenia się/kształcenia
Efektem kształcenia jest rozszerzenie kompetencji o nowe techniki zabiegowe. Usługa zatem sprzyja zwiększeniu potencjału przedsiębiorstwa, liczby klientów, zwiększeniu obrotów firmy i wzmocnieniu pozycji rynkowej w oparciu o wprowadzeniu usług zgodnych z nowoczesnymi technikami zabiegowymi.
Wiedza:Uczestnik po szkoleniu będzie posiadał uporządkowaną wiedzą z zakresu samodzielnego wykonywania zabiegów kosmetologii estetycznej.
Umiejętności: Uczestnik po szkoleniu będzie potrafił właściwie dobrać rodzaj zabiegu dla potrzeb klienta.
Kompetencje:Uczestnik po szkoleniu będzie potrafił wykonywać zabiegi kosmetologii estetycznej z zastosowaniem Toksyny Botulinowej.
Grupa docelowa
Grupą docelową są kosmetyczki i kosmetolodzy pragnący rozszerzyć swoją ofertę gabinetową o nowe zabiegi z zaawansowanej kosmetologii estetycznej.
Materiały dla uczestników usługi:
Każdy z uczestników uzyska materiały szkoleniowe notatnik i długopis.
Informacje dodatkowe:
Imperium szkoleńzapewnia wszystkie niezbędne środki i akcesoria do przeprowadzenia szkolenia na najwyższym poziomie.
- Szeroki zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej.
- Duża ilość modelek podczas szkoleń
- Indywidualne podejście do kursantów.
Jeżeli chcesz zacząć przygodę z medycyną estetyczną, zgłoś się do Nas, a my pomożemy Tobie rozłożyć kwotę szkolenia na dogodne raty. Dzięki współpracy z firmą Medi Raty.
Lekarz prowadzący:
Lekarz medycyny estetycznej Norbert Żochowski
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, kierunek lekarski na Wydziale Stomatologii. Doświadczenie zawodowe nabywał w ośrodkach w Warszawie, Wielkiej Brytanii oraz Trójmieście, gdzie doskonalił swoje umiejętności z zakresu Chirurgii Stomatologicznej, Szczękowej i Implantologii. W 2012 roku nabył uprawnienia lekarza specjalisty medycyny estetycznej. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywał w profesjonalnych centrach szkoleniowych pod okiem światowej sławy ekspertów w medycynie i dermatologii estetycznej.
„Medycyna estetyczna to moja pasja” mówi lekarz Norbert Żochowski. Zajmuje się jej wszystkimi aspektami: kwas hialuronowy (wypełniacze), botoks, osocze bogatopłytkowe, nici PDO, lipoliza iniekcyjna, mezoterapia. Swoją wiedzę oraz umiejętności stale podnosi uczestnicząc w kursach, szkoleniach oraz kongresach dla lekarzy medycyny estetycznej.
Czym jest botoks?
To neurotoksyna (toksyna botulinowa) wytwarzana przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. Botoks to jej uproszczona nazwa. Jest trucizną wykorzystywaną w medycynie do leczenia schorzeń związanych z przykurczem mięśni, tikami, zeza i kurczu powiek, nadpotliwości oraz migrenowych bólów głowy. Do wygładzania zmarszczek zaczęto go używać na początku XXI w., ale od razu zaczął cieszyć się powodzeniem.
Jak działa?
Czasowo i miejscowo paraliżuje mięśnie. Tracą one możliwość kurczenia się, w rezultacie nie marszczy się także skóra, która je przykrywa. Dlatego zmarszczki znikają.
W jakim wieku stosować zastrzyki z botoksu?
O tym decyduje osobista potrzeba. Jeśli celem ma być wygładzenie zmarszczek, zabieg przed 30. rokiem życia raczej nie ma sensu. Najczęściej botoks zaczyna się stosować u osób 40-, 50-letnich.
Czy zmarszczki znikają natychmiast?
Nie. Toksyna zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia. Efekt staje się zauważalny po mniej więcej tygodniu. Tyle czasu potrzeba, by botulina podziałała na włókna nerwowe i unieruchomiła mięśnie. Skóra wygładza się stopniowo, dzięki czemu poddająca się zabiegowi osoba ma czas przyzwyczaić się do następujących zmian.
Jak długo efekt się utrzymuje?
Po pierwszej iniekcji – 3-4 miesiące. Po powtórnym zabiegu – pół roku czasem trochę dłużej. Zależy to od indywidualnych właściwości skóry.
Jakie mogą być skutki uboczne zabiegu?
Po wstrzyknięciu botuliny pozostają na skórze takie same ślady jak po każdym zastrzyku – punkty nakłuć, przy bardzo wrażliwej skórze lekkie obrzęki. Przez kilka godzin po zabiegu trzeba pozostawać w pozycji pionowej – nie kłaść się, nie nachylać. Aby uniknąć poważniejszych kłopotów, jeszcze przez dobę należy unikać wszystkiego, co mogłoby podnieść ciśnienie krwi: solarium, kąpieli słonecznych, sauny, ćwiczeń sportowych, masażu. Czasem po zabiegu odczuwane są szybko mijające bóle głowy. W najgorszym wypadku (np. przy błędnym dobraniu wstrzykniętej dawki) może wystąpić porażenie rozległych partii twarzy albo efekt asymetrii (np. jedna brew wyżej, druga niżej). Ryzyko powikłań zwiększa się u kobiet, które przechodziły operację liftingu twarzy – operowane wcześniej tkanki mogą reagować inaczej niż te przedtem nietknięte.
Przeciwwskazania do botoksu:
- kobiet w ciąży i karmiących piersią;
- osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna);
- osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona;
- osób uczulonych na albuminę ludzką;
- pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów;