Botox – KURS MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Kwas hialuronowy – KURS MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
5 sierpnia 2019
Osocze i fibryna – KURS MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
5 sierpnia 2019

Botox – KURS MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

KURS MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

TEMAT SZKOLENIA:

KURS KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ

TOKSYNA BOTULINOWA – KURS PROWADZONY PRZEZ LEKARZA

Cel edukacyjny

Celem szkolenia jest nabycie umiejętności teoretycznych i praktycznych pozwalających na bezpieczne i zgodne z zasadami wykonywanie zabiegów medycznych ostrzykiwania Toksyną Botulinową. Umiejętności: nabycie nowych technik wykonywania zabiegów z zastosowaniem Toksyny Botulinowej w zabiegach kosmetologii estetycznej. Kompetencje społeczne: Praktyczne doradztwo i konsultacje

Część teoretyczna:

Toksyna botulinowa

Anatomia muskulatury twarzy

Okolice, w których można stosować terapię z użyciem botuliny

Podstawowe działanie botuliny

Rodzaje botuliny typu A: Botox, Azzalure ich aplikacja

Różnice w aplikacji botuliny typu A

Preparaty i dozowanie

Techniki iniekcji

zabiegowe, zalecenia przed i po zabiegu, wskazania i przeciwwskazania.

 

Część warsztatowa:

Toksyna botulinowa

usuwanie zmarszczek poziomych czoła,

usuwanie zmarszczek między brwiami,

usuwanie zmarszczek wokół oczu,

podnoszenie brwi.

 

Efekty usługi (produkty), efekty uczenia się/kształcenia

Efektem kształcenia jest rozszerzenie kompetencji o nowe techniki zabiegowe. Usługa zatem sprzyja zwiększeniu potencjału przedsiębiorstwa, liczby klientów, zwiększeniu obrotów firmy i wzmocnieniu pozycji rynkowej w oparciu o wprowadzeniu usług zgodnych z nowoczesnymi technikami zabiegowymi.

Wiedza:Uczestnik po szkoleniu będzie posiadał uporządkowaną wiedzą z zakresu samodzielnego wykonywania zabiegów kosmetologii estetycznej.

Umiejętności: Uczestnik po szkoleniu będzie potrafił właściwie dobrać rodzaj zabiegu dla potrzeb klienta.

Kompetencje:Uczestnik po szkoleniu będzie potrafił wykonywać zabiegi kosmetologii estetycznej z zastosowaniem Toksyny Botulinowej.

Grupa docelowa

Grupą docelową są kosmetyczki i kosmetolodzy pragnący rozszerzyć swoją ofertę gabinetową o nowe zabiegi z zaawansowanej kosmetologii estetycznej.

Materiały dla uczestników usługi:

Każdy z uczestników uzyska materiały szkoleniowe notatnik i długopis.

Informacje dodatkowe:

Imperium szkoleńzapewnia  wszystkie niezbędne środki i akcesoria do przeprowadzenia szkolenia na najwyższym poziomie.

  1. Szeroki zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej. 
  2. Duża ilość modelek podczas szkoleń
  3. Indywidualne podejście do kursantów.

Jeżeli chcesz zacząć przygodę z medycyną estetyczną, zgłoś się do Nas, a my pomożemy Tobie rozłożyć kwotę szkolenia na dogodne raty. Dzięki współpracy z firmą Medi Raty.

Lekarz prowadzący:

Lekarz medycyny estetycznej  Norbert Żochowski

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, kierunek lekarski na Wydziale Stomatologii. Doświadczenie zawodowe nabywał w ośrodkach w Warszawie, Wielkiej Brytanii oraz Trójmieście, gdzie doskonalił swoje umiejętności z zakresu Chirurgii Stomatologicznej, Szczękowej i Implantologii. W 2012 roku nabył uprawnienia lekarza specjalisty medycyny estetycznej. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywał w profesjonalnych centrach szkoleniowych pod okiem światowej sławy ekspertów w medycynie i dermatologii estetycznej.

„Medycyna estetyczna to moja pasja” mówi lekarz Norbert Żochowski. Zajmuje się jej wszystkimi aspektami: kwas hialuronowy (wypełniacze), botoks, osocze bogatopłytkowe, nici PDO, lipoliza iniekcyjna, mezoterapia. Swoją wiedzę oraz umiejętności stale podnosi uczestnicząc w kursach, szkoleniach oraz kongresach dla lekarzy medycyny estetycznej.

 

Czym jest botoks?

To neurotoksyna (toksyna botulinowa) wytwarzana przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. Botoks to jej uproszczona nazwa. Jest trucizną wykorzystywaną w medycynie do leczenia schorzeń związanych z przykurczem mięśni, tikami, zeza i kurczu powiek, nadpotliwości oraz migrenowych bólów głowy. Do wygładzania zmarszczek zaczęto go używać na początku XXI w., ale od razu zaczął cieszyć się powodzeniem.

Jak działa?

Czasowo i miejscowo paraliżuje mięśnie. Tracą one możliwość kurczenia się, w rezultacie nie marszczy się także skóra, która je przykrywa. Dlatego zmarszczki znikają.

W jakim wieku stosować zastrzyki z botoksu?

O tym decyduje osobista potrzeba. Jeśli celem ma być wygładzenie zmarszczek, zabieg przed 30. rokiem życia raczej nie ma sensu. Najczęściej botoks zaczyna się stosować u osób 40-, 50-letnich.

Czy zmarszczki znikają natychmiast?

Nie. Toksyna zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia. Efekt staje się zauważalny po mniej więcej tygodniu. Tyle czasu potrzeba, by botulina podziałała na włókna nerwowe i unieruchomiła mięśnie. Skóra wygładza się stopniowo, dzięki czemu poddająca się zabiegowi osoba ma czas przyzwyczaić się do następujących zmian.

Jak długo efekt się utrzymuje?

Po pierwszej iniekcji – 3-4 miesiące. Po powtórnym zabiegu – pół roku czasem trochę dłużej. Zależy to od indywidualnych właściwości skóry.

Jakie mogą być skutki uboczne zabiegu?

Po wstrzyknięciu botuliny pozostają na skórze takie same ślady jak po każdym zastrzyku – punkty nakłuć, przy bardzo wrażliwej skórze lekkie obrzęki. Przez kilka godzin po zabiegu trzeba pozostawać w pozycji pionowej – nie kłaść się, nie nachylać. Aby uniknąć poważniejszych kłopotów, jeszcze przez dobę należy unikać wszystkiego, co mogłoby podnieść ciśnienie krwi: solarium, kąpieli słonecznych, sauny, ćwiczeń sportowych, masażu. Czasem po zabiegu odczuwane są szybko mijające bóle głowy. W najgorszym wypadku (np. przy błędnym dobraniu wstrzykniętej dawki) może wystąpić porażenie rozległych partii twarzy albo efekt asymetrii (np. jedna brew wyżej, druga niżej). Ryzyko powikłań zwiększa się u kobiet, które przechodziły operację liftingu twarzy – operowane wcześniej tkanki mogą reagować inaczej niż te przedtem nietknięte.

Przeciwwskazania do botoksu:

  • kobiet w ciąży i karmiących piersią;
  • osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna);
  • osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona;
  • osób uczulonych na albuminę ludzką;
  • pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów;

Comments are closed.

Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Stworzyć konto?